Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Dr Paweł Grzesiowski

W pierwszej fali epidemicznej zarazi się 150-200 tys. ludzi

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 kwietnia 2020 08:57

W pierwszej fali epidemicznej zarazi się 150-200 tys. ludzi

 - Obrazek nagłówka

W piątek dr Paweł Grzesiowski wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, prezes Fundacji "Instytut Profilaktyki Zakażeń" był gościem w Porannej Rozmowie w RMF FM. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa w Polsce.

- Jesteśmy w grupie krajów, gdzie ilość zakażeń nie przekroczyła 20 tys. Dopiero przekroczyliśmy 10. Przed nami jest dopiero ten szczyt. Wiemy, że w tej pierwszej fali epidemicznej zarazi się 150-200 tys. ludzi. U nas to jeszcze nie nastąpiło - powiedział dr Paweł Grzesiowski. - To jest tylko ta cyfra, którą znamy z potwierdzonych przypadków. W rzeczywistości zakazi się pewnie kilka milionów. To jest oczywiste. 8 osób na 10 w ogóle nie wie, że choruje - dodał.

Grzesiowski powiedział, że w tym roku nie będzie wyjazdów grupowych, zespołowych. - Musimy raczej zaniechać myślenia o koloniach, obozach, wyjazdach zorganizowanych Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodzina wyjechała nad morze czy w góry, w tym samym składzie, który mieszka u siebie w domu, przeniosła się w inną krainę Polski - wyjaśnił.

Źródło: RMF FM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.