Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Zmiana zarządzenia NFZ ws. umów na leki refundowane

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 października 2019 09:36

Zmiana zarządzenia NFZ ws. umów na leki refundowane  - Obrazek nagłówka
Fot. wikipedia commons
Centrala NFZ opublikowała zarządzenie prezesa NFZ z dnia 25 października br. zmieniające zarządzenie w sprawie warunków postępowania dotyczących zawarcia umowy na wydawanie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na recepty.

Konieczność wprowadzenia zmian w zarządzeniu Nr 94/2011/DGL prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 19 grudnia 2011 r. w sprawie warunków postępowania dotyczących zawarcia umowy na wydanie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na recepty, wynika z potrzeby dodania do oświadczenia będącego załącznikiem nr 1 do wniosku o zawarcie umowy na wydawanie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na receptę, klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych w oddziałach wojewódzkich NFZ, zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Kolejna zmiana jest uwarunkowana związana jest z wejściem w życie rozrządzenia ministra zdrowia z dnia 9 października 2019 r. zmieniającego rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru umowy na realizację recept, wprowadzającym zmiany w ramowym wzorze umowy na realizację recept.

Zarządzenie: TU

Źródło: NFZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.