Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Dostępna Ginekologia. RPP zachęca osoby z niepełnosprawnościami do korzystania z wyszukiwarki

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 11 marca 2024 10:42

Dostępna Ginekologia. RPP zachęca osoby z niepełnosprawnościami do korzystania z wyszukiwarki - Obrazek nagłówka
fot. iStock
Rzecznik Praw pacjenta zachęca do korzystania z wyszukiwarki internetowej gabinetów ginekologicznych, dedykowanej osobom z niepełnosprawnościami. Wyszukiwarka powstała w ramach projektu realizowanego przez fundację Kulawa Warszawa i jest ważnym dla pacjentów ułatwieniem w poszukiwaniu odpowiednich usług medycznych.

Znalezienie odpowiedniego gabinetu ginekologicznego może być wyzwaniem, zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami. Wyszukiwarka umożliwia szybkie i skuteczne znalezienie gabinetów w wybranej lokalizacji, przygotowanych do obsługi pacjentów ze szczególnymi potrzebami. Wśród udogodnień można znaleźć np. gabinet z obniżanym fotelem ginekologicznym, podnośnikiem do przesadzania na fotel, możliwością wejścia z psem asystującym, czy pętlą indukcyjną. Wyszukiwarka może być dużym ułatwieniem dla pacjentów mających problemy ze skorzystaniem z usług ginekologicznych w standardowych gabinetach.

Wyszukiwarka jest dostępna TUTAJ.

Każda zarejestrowana na tej stronie osoba może dodać samodzielnie kolejne gabinety ginekologiczne, rozbudowując w ten sposób bazę danych i pomagając innym pacjentom znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce.

Na stronie można również znaleźć listę placówek medycznych, w których znajdują się wagi dostępne w danym województwie, z rozróżnieniem na wagi siedzące i łóżkowe oraz ich podtypy.

Źródło: Biuro RPP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także