Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Elżbieta Markowska nowym prezesem Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 17 czerwca 2024 07:56

Elżbieta Markowska nowym prezesem Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych - Obrazek nagłówka
Elżbieta Markowska została prezesem Zarządu Fundacji Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Wyboru dokonano podczas posiedzenia Rady Fundacji w dniu 16 czerwca 2024 roku. Elżbieta Markowska zastąpiła na stanowisku prezesa PKPO Krystynę Wechmann.

Elżbieta Markowska jest prezesem Zarządu Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki oraz wiceprezesem Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. To aktywna kreatorka wydarzeń kierowanych do pacjentów onkologicznych. Przedsięwzięcia które inicjuje, zarówno na poziomie krajowym jak i lokalnym, spotykają się z wielką aprobatą środowisk związanych z ruchem pacjenckim.

Jej umiejętność zarządzania pracą organizacji pozarządowej we współpracy z administracją publiczną, rządową i samorządową oraz doświadczenie w kontaktach z szeroko pojmowanymi mediami dają gwarancję, że Zarząd Fundacji posiada w swych szeregach bardzo wartościowego członka.

Powierzając Elżbiecie Markowskiej funkcję prezesa Zarządu Fundacji PKPO, podkreślono, że posiadane przez nią umiejętności przyczynią się do dalszego rozwoju Koalicji, wzrostu aktywności i reprezentatywności środowiska chorych onkologicznie. W nadchodzącym okresie oczekiwanego systemowego wprowadzania nowych rozwiązań w ochronie zdrowia, Koalicja wraz z nowym prezesem chce w jeszcze w większym, bardziej merytorycznym zakresie, zadbać o interesy środowiska, zapewniając pacjentom możliwie jak najskuteczniejsze opcje terapeutyczne, zapewniające życie w jak najlepszej jego jakości.

„Konieczne i pilne jest prowadzenie dialogu ze stroną rządową na temat zmian systemowych w opiece nad pacjentami obciążonymi onkologicznie” – podkreśla Elżbieta Markowska.

Elżbieta Markowska za swe osiągnięcia była wielokrotnie wyróżniana. Wśród tych najważniejszych jest Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP za zasługi
w działalności na rzecz ochrony zdrowia.

Źródło: PKPO

Podobne artykuły

Pacjent-w-systemie-11-MAJA-PROGRAMY-LEKOWE-plansza-002
11 maja 2021
strefa
3 marca 2021
iStock-920406350
3 sierpnia 2020
PKPO_logo_wersja-II
17 lutego 2020

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także