Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Konkurs Pozytywnie Otwarci 2022 rozstrzygnięty

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 11 października 2022 08:00

Konkurs Pozytywnie Otwarci 2022 rozstrzygnięty - Obrazek nagłówka
Dziesięć organizacji pozarządowych i jeden samorząd dostaną granty na realizację projektów dotyczących edukacji i profilaktyki HIV/AIDS. Służba Zdrowia jest patronem medialnym konkursu.

10 października 2022 r.: Kapituła konkursu Pozytywnie Otwarci wybrała, a Gilead Sciences Poland przekaże granty na realizację jedenastu projektów mających na celu promocję profilaktyki HIV/AIDS i podnoszenie w społeczeństwie poziomu wiedzy o tym wirusie. To już dwunasta edycja konkursu. W tym roku łączna kwota przeznaczona na wdrożenie w życie nagrodzonych projektów przekroczyła 300 tysięcy złotych.

Kapituła konkursu Pozytywnie Otwarci, w skład której weszli prof. Anna Boroń-Kaczmarska, prof. Elżbieta Jabłonowska, dr Regina Podlasin, Maria Seweryn, prof. Ewa Siwak, prof. Mariusz Gujski, dr Michał Kaźmierski, Janusz Michalak oraz ks. Arkadiusz Nowak zdecydowała się nagrodzić następujące organizacje (kolejność alfabetyczna):

· Fundacja Edukacji Społecznej za projekt PartyTEST – bezpłatne testowanie na HIV/HCV/kiłę na festiwalach i w klubach,
· Fundacja Edukacji Zdrowotnej Lepsze Jutro za projekt Bądź zdrowy, kotku,
· Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland za projekt Tramwaj zwany pożądaniem,
· My, Rodzice – stowarzyszenie matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA za projekt Czy bać się AIDS – wiedza o HIV/AIDS dla osób LGBT+, ich rodziców i sojuszników,
· Społeczny Komitet ds. AIDS za projekt Buddy Ukraina,
· Stowarzyszenie Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat” za projekt Pozytywnie w macierzyństwo,
· Stowarzyszenie Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z Nami” za projekt Dzień dobry, mam pytanie / Привіт, у мене є питання,
· Stowarzyszenie Youth Human Impact za projekt nieŚWIADOMI,
· Towarzystwo Rozwoju Rodziny oddział w Zielonej Górze za projekt Akcja „Miłość, młodość, odpowiedzialność” – działania edukacyjno-profilaktyczne dotyczące profilaktyki zakażeń HIV i HCV,
· Urząd Gminy Lyski za projekt Profilaktyka HIV/AIDS w gminie Lyski,
· Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy” za projekt W przyszłość telefonem!

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciekawe zgłoszenia i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Konkurs Pozytywnie Otwarci
Konkurs Pozytywnie Otwarci to najstarszy nieprzerwanie działający projekt grantowy skupiający się na edukacji i profilaktyce zakażeń HIV, a także promocji wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. Konkurs otwarty jest dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeznaczyła 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.