Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

NFZ: Pilotaż antykoncepcji awaryjnej bez limitów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 9 maja 2024 12:18

NFZ: Pilotaż antykoncepcji awaryjnej bez limitów - Obrazek nagłówka
fot. iStock
Nie ma żadnych limitów na usługę farmaceuty w związku ze zdrowiem reprodukcyjnym - informuje Narodowy Fundusz Zdrowia. NFZ zapłaci za każdą konsultację farmaceuty udzieloną pacjentce, która zgłosi się do apteki po tabletkę „dzień po”.

"W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o rzekomym limitowaniu konsultacji farmaceuty w programie pilotażowym antykoncepcji awaryjnej. Takiego limitowania nie ma, a NFZ zapłaci za każdą konsultację udzieloną przez farmaceutę", czytamy w komunikacie wydanym przez Fundusz.

Jak wyjaśniono, każda umowa z NFZ, zgodnie z przepisami prawa, musi być zawarta na określoną kwotę. W tym przypadku jest dokładnie tak samo. Oddział wojewódzki NFZ uzgadnia kwotę umowy z farmaceutą, zachowując elastyczność i zakładając zwiększoną dostępność do tabletki „dzień po”. W przypadku osiągnięcia lub przekroczenia kwoty w umowie, zostanie ona aneksowana, a NFZ zapłaci za każdą usługę. Zapobiegnie to sytuacji, w której NFZ zamraża w umowie środki, które mogą pozostać niewykorzystane.

Trwa właśnie nabór aptek do pilotażu. Nabór jest otwarty. Aby maksymalnie ułatwić przystępowanie do programu, wnioski można składać elektronicznie.

Jeszcze dzisiaj NFZ, wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, organizuje webinarium dla farmaceutów, w którym szczegółowo wyjaśni kwestie związane z naborem i podpisywaniem umów.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także