Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

W Koszalinie powstanie stała baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 6 lutego 2023 09:19

W Koszalinie powstanie stała baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
– Chcemy, żeby do grudnia 2025 roku baza była już gotowa – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas konferencji związanej z rozwojem Koszalina i powiatu koszalińskiego. Dotychczasowa baza LPR działa tylko w okresie letnim: od czerwca do początku września.

W Polsce działa 21 baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w tym jedna baza sezonowa: w Koszalinie. Jak poinformował wiceminister zdrowia, nowa baza powstanie na terenie dawnej strzelnicy wojskowej, przy wyjeździe z Koszalina do Polanowa.

– Planujemy przenieść bazę w tę lokalizację również z uwagi na budowę w regionie tras S6 i S11. Dzięki temu pomoc szybciej dotrze. Dość blisko mamy stamtąd także do szpitala. Powrót do bazy po przekazaniu pacjenta do szpitala będzie więc krótszy – powiedział Waldemar Kraska.

Wartość inwestycji to około 30 mln zł. Nowa baza ma dysponować m.in. budynkiem z hangarem, zapleczem socjalnym i dystrybutorem paliwa. Całość ma być gotowa do grudnia 2025 roku.

– To oczekiwana inwestycja, nie tylko dla turystów, ale i dla lokalnych mieszkańców. Chcemy, aby bezpieczeństwo zdrowotne było na jak najwyższym poziomie, a pomoc, która nadchodzi z powietrza, za pośrednictwem LPR, właśnie to gwarantuje – podkreślił wiceszef resortu zdrowia.

Waldemar Kraska przypomniał, że w 2023 roku na ratownictwo medyczne przeznaczone zostaną niemal 4 mld zł. W 2015 roku były to 2 mld zł.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.