Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Save the date

Wiosenne Sympozjum Naukowe NIKard - zarejestruj się już dziś!

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 marca 2023 10:16

Wiosenne Sympozjum Naukowe NIKard - zarejestruj się już dziś! - Obrazek nagłówka
Ruszyły zapisy do udziału w XXIX. Sympozjum Naukowym Narodowego Instytutu Kardiologii. Formuła wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe oraz wystąpienia ekspertów na temat nowych kierunków diagnostyki i leczenia chorób sercowo-naczyniowych – dyskusje uzupełnią liczne case studies ukazujące praktyczną stronę omawianych przypadków klinicznych.

Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia br. w siedzibie NIKard (ul. Alpejska 42, Warszawa-Anin).

Program naukowy tegorocznej edycji wydarzenia zapowiada się niezwykle ciekawie. Obejmie m.in. nowoczesne obszary kardiologii takie jak: leczenie zaburzeń rytmu serca, niewydolność serca – od farmakoterapii do transplantologii oraz leczenie choroby wieńcowej i wad zastawkowych. Nie zabraknie również tematyki poświęconej współczesnej diagnostyce obrazowej w kardiologii, a specjaliści NIKard podzielą się z uczestnikami doświadczeniem w zakresie robotyki i symulacji medycznych.

Na ten dzień zaplanowano także sesję poświęconą odpowiedzi na kluczowe pytania, stawiane przez lekarzy POZ i kardiologów, dotyczące Krajowej Sieci Kardiologicznej oraz realizacji Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia (NPChUK) – zadań realizowanych przez NIKard jako Państwowy Instytut Badawczy.

Na tym jednak nie koniec. W programie przewidziano również sesje poświęcone epidemiologii i farmakoterapii chorób układu krążenia, a także elementom genetyki klinicznej. Nowością będzie sesja poświęcona chirurgii i interwencji naczyniowej w leczeniu patologii aorty i naczyń obwodowych.

- Organizując to wydarzenie kładziemy szczególny nacisk na praktyczny wymiar planowanych sesji tematycznych. Dokonamy wszelkich starań, aby udział w tym spotkaniu dostarczył uczestnikom solidnej dawki wiedzy na temat najnowszych trendów i kierunków rozwoju polskiej kardiologii. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Zachęcam do wielu inspirujących rozmów oraz wymiany wspólnych doświadczeń – powiedział prof. Łukasz Szumowski, dyrektor Narodowego Instytutu kardiologii.

To pierwsze Sympozjum Instytutu, które odbędzie się w formule hybrydowej. Przez okres trwania pandemii COVID-19 wydarzenie organizowane było wyłącznie w formule online.

Szczegółowy program i rejestracja dla uczestników:

https://www.wiosennesympozjum.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.