Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Co z ustawą o zawodzie psychologa? Jest odpowiedź ministerstwa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 3 lipca 2019 09:34

Co z ustawą o zawodzie psychologa? Jest odpowiedź ministerstwa - Obrazek nagłówka
Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów

Psycholodzy od 17 lat bezskutecznie starają się o stworzenie i przyjęcie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uregulowań prawnych zawodu zaufania publicznego, jakim jest zawód psychologa.

W systemie prawnym jest Ustawa z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów. Ale brakuje do niej rozporządzeń wykonawczych. - Jest to duża strata dla pacjentów. Ustawa ta nie jest realizowana, dlatego nie ma ochrony tytułu zawodowego psychologa oraz możliwości składania skarg przez pacjentów. Nie ma również prawa wykonywania zawodu. Ta sytuacja jest patowa i istnieje od wielu lat.
mówi wiceprzewodnicząca OZZP Katarzyna Sarnicka.

Dyrektor Departamentu Dialogu i Partnerstwa Społecznego MRPiPS Marek Waleśkiewicz poinformował, że prace nad projektem ustawy prowadzi w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego. Projekt będzie kompleksowo regulował wykonywanie zawodu psychologa i jednocześnie uchyli w całości niefunkcjonującą w praktyce ustawę z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów

Źródło: OZZP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także