Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Kadry są najważniejsze w systemie ochrony zdrowia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 7 listopada 2022 08:47

Kadry są najważniejsze w systemie ochrony zdrowia - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
– Nie ma nic ważniejszego w systemie ochrony zdrowia niż kadry – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia przypomniał, że liczba miejsc na kierunkach lekarskich wzrosła o ponad 40 proc. w stosunku do roku akademickiego 2015/2016.

„W tym roku akademickim zagwarantowaliśmy 10815 miejsc na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym. Jest to aż o 3265 miejsc więcej niż w roku akademickim 2015/2016 i o 500 więcej niż w roku ubiegłym”, napisał Adam Niedzielski w swoim wpisie.

Zanim jednak uczelnie wykształcą nowych lekarzy, potrzebne są działania, które rozwiążą problemy kadrowe, z którymi zmagamy się już teraz. Wyjściem z tych kłopotów mają być lekarze z zagranicy.

„Już ponad 3 tys. lekarzy spoza UE otrzymało zgodę na wykonywanie zawodu w Polsce. Większość z nich to medycy z objętej wojną Ukrainy. Dominującymi specjalizacjami lekarzy, którzy występują z wnioskiem do Ministerstwa Zdrowia są: medycyna rodzinna, pediatria choroby wewnętrzne, chirurgia ogólna”, wskazał minister zdrowia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także