Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Polska otwiera się na lekarzy ze Wschodu

MedExpress Team

Tomasz Kobosz

Opublikowano 8 marca 2016 13:17

Polska otwiera się na lekarzy ze Wschodu - Obrazek nagłówka
Zakończyła się pilotażowa edycja Polsko-Ukraińskiego Programu Rozwoju i Szkolenia Medyków. Wzięło w niej udział ponad 10 tys. uczestników z Ukrainy i kilkanaście renomowanych polskich placówek medycznych. Ale to dopiero początek…

Jaki jest cel programu? Chodzi przede wszystkim o otwarcie  polskiego rynku pracy dla zdeterminowanych pracowników służby zdrowia oraz studentów kierunków medycznych z Ukrainy.

Za realizację programu odpowiadają Fundacja Otwarty Dialog oraz Ogólnopolska Fundacja Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym. Patronat objęły polskie i ukraińskie Ministerstwa Zdrowia. Inicjatorem współpracy medycznej pomiędzy Ukrainą a Polską jest dr Rusłan Romanyszyn – ekspert WHO, a obecnie koordynator projektów medycznych Fundacji Otwarty Dialog.

– Dzięki działaniom w ramach Polsko-Ukraińskiego Programu Rozwoju i Szkolenia Medyków z do Polski trafiają najlepsi lekarze z Ukrainy. Co ważne działania te nie generują żadnych kosztów dla polskiego podatnika – komentuje dr Romanyszyn.

W trakcie uroczystego podsumowania 1. edycji, które odbyło się w centrum „Ukraiński Świat”, wręczono dyplomy z podziękowaniami dla przedstawicieli polskich placówek i instytucji medycznych, które wsparły realizację inicjatywy. W wydarzeniu wzięli udział także studenci i lekarze z Ukrainy, uczestniczący w kursie polskiej terminologii medycznej w Warszawie.

W 2016 r. planowane jest rozszerzenie projektu na inne państwa byłego bloku wschodniego. Nie chodzi tylko „import” wysoko wykwalifikowanych kadr medycznych ze Wschodu, co wpłynie pozytywnie na sytuację polskich pacjentów, ale także o promowanie turystyki medycznej do Polski. 

 

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także