Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Prof. Marcin Gruchała: Musimy myśleć o jakości kształcenia. Trzeba równać w górę, a nie w dół

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 8 września 2023 09:41

Prof. Marcin Gruchała: Musimy myśleć o jakości kształcenia. Trzeba równać w górę, a nie w dół - Obrazek nagłówka
– Profesjonalista medyczny musi posiadać umiejętność odfiltrowania wiedzy wartościowej, która powstaje w toku badań naukowych prowadzonych zgodnie z wszelkimi zasadami od tego, co jest pseudo wiedzą – powiedział rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Marcin Gruchała przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych w wywiadzie dla Medexpressu podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
  • Musimy myśleć o jakości kształcenia na kierunkach lekarskich. Na tę jakość składają się kadry, infrastruktura i kształcenie środowiskowe.
  • Rekomendacje KRAUM mogą być przewodnikiem dla szkół wyższych podejmujących kształcenie na kierunkach medycznych.
  • Bardzo ważnym elementem nowych standardów kształcenia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym będzie wystandaryzowany egzamin praktyczny dla wszystkich absolwentów. Czekamy na zatwierdzenie tych standardów przez ministra edukacji i nauki.
  • Z niepokojem patrzymy na sytuacje, w których studenci uczą się anatomii na wirtualnych stołach, a do prosektorium muszą dojeżdżać kilkaset kilometrów w ramach wyjazdowych sesji. Te obawy podzielała Polska Komisja Akredytacyjna.
  • Trudno podejrzewać Polską Komisję Akredytacyjną, która nie jest zdominowana przez lekarzy, o to, że wydaje negatywną opinię kierując się interesem korporacyjnym.
  • Profesjonalista medyczny musi posiadać umiejętność odfiltrowania wiedzy wartościowej od tego, co jest pseudo wiedzą, manipulacją.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także