Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Przypadek pana Ziobry

MedExpress Team

Prof. Wiesław W. Jędrzejczak

Opublikowano 23 maja 2024 08:42

Przypadek pana Ziobry - Obrazek nagłówka
FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA

Minęło ponad 17 lat od zatrzymania doktora G., ówczesnego kierownika Kliniki Kardiochirurgii Szpitala MSWiA, w czym zasadniczą rolę odegrał ówczesny Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Ale nie piszę teraz o doktorze G. Pan Zbigniew Ziobro przeniósł się na drugą stronę lustra i teraz sam jest chory.

Ale może teraz zrozumie, co wtedy On zrobił chorym leżącym w Klinice Doktora G.? Rak przełyku jest straszną chorobą, ale krańcowe choroby serca są niewiele lepsze, jeśli w ogóle. Tam byli chorzy w śmiertelnym zagrożeniu, dla których ratunkiem miały być cudowne ręce doktora G. i którzy czekając na ten ratunek nagle zobaczyli, jak w świetle kamer te ręce już skute, są z Kliniki wyprowadzane. Jakie jest uczucie chorego, który widzi, jak raptem znika jego ostatnia szansa na ratunek? Nie wiem, co ostatecznie stało się z tymi chorymi, czy ktoś ich zoperował i z jakim skutkiem? Ale oprócz tych chorych na liście oczekujących na przeszczep serca było około 200 osób i około 30 spośród nich miało mieć zabieg wykonany w tamtym roku przez doktora G. I tych zabiegów już nikt nie wykonał ani w tamtym roku ani w kilku następnych latach. Ci ludzie zmarli. Otóż w tamtych czasach doktor G wykonywał 1/3 rocznej liczby wszystkich przeszczepień serca w Polsce i jego ośrodek został po prostu nagle zlikwidowany bez żadnego zastępstwa.

Jakby się Pan Ziobro czuł, gdyby na oddział, w którym się znajduje weszli agenci i wyprowadzili lekarza, którym się nim zajmuje a oddział znalazłby się w kompletnym chaosie? Oczywiście wymiar sprawiedliwości musi działać, ale powinien też respektować prawa osób śmiertelnie chorych. Całe dochodzenie można było zrobić bez tego przedstawienia, ale wtedy kto by o tym dowiedział? Można też było zrobić bez nagłego zatrzymywania pracy oddziału lub po zorganizowaniu alternatywy. Trawestując Pana Ziobrę „oby nigdy więcej życie i zdrowie chorych nie zostało narażone dla doraźnych celów politycznych”. Oby On nie znalazł się nigdy w sytuacji pacjentów doktora G.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Dr n. med. Marek Derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz, MBA

Nowa strategia na post-COVID. Jak może pomóc naltrekson?

6 maja 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Nie o rekord tu chodzi

29 stycznia 2024
Katarzyna-Czyzewska-nowe2
28 listopada 2023
Dr n. med. Marek Derkacz
30 października 2023
Leszek Borkowski
Dr nauk farm. Leszek Borkowski

Po co seniorom flozyny w przewlekłej chorobie nerek

27 czerwca 2023