Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

500 mln zł na procedurę in vitro. Program ma być gotowy wiosną

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 20 grudnia 2023 13:48

500 mln zł na procedurę in vitro. Program ma być gotowy wiosną - Obrazek nagłówka
– W rezerwie celowej w budżecie na 2014 rok, której dysponentem jest minister zdrowia mamy zapisane 500 mln zł na leczenie niepłodności procedurą zapłodnienia pozaustrojowego, czyli in vitro – powiedziała szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna podczas środowej konferencji prasowej.

– Czekamy na wycenę tej procedury przez AOTMiT. Złożyliśmy już odpowiedni wniosek. Powołujemy zaspół, który będzie się składał z ekspertów: ginekologów, embriologów, psychologów i neonatologów. Jesteśmy w stałym kontakcie z Polskim Towarzystwem Medycyny Rozrodu i Embriologii. Zespół opracuje program, który będzie gotowy na wiosnę – zapowiedziała Izabela Leszczyna.

Zgodnie z zapowiedziami premiera Donalda Tuska, program leczenia niepłodności metodą in vitro, finansowany z budżetu państwa, ma zacząć działać od 1 czerwca.

Jak mówi inicjatorka obywatelskiej ustawy Tak dla in vitro Małgorzata Rozenek-Majdan, ustawa była wyczekiwana przez ludzi, którzy marzą o potomstwie.

– Najważniejsze jest to, że ustawa ma zabezpieczone finansowanie. Z naszej obywatelskiej ustawy wyszło coś pięknego. Los przyszłych rodzin jest już pewny, niebawem rozpoczniemy liczenie ciąż i urodzonych dzieci. Liczymy na sukces tego programu – powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan.

Podobne artykuły

Izabela Leszczyna Info
24 czerwca 2024
Leszczyna Info
20 czerwca 2024
GPjGZeHWMAEpICB
10 czerwca 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.