Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Beata Szydło: zwycięskiego składu się nie zmienia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 sierpnia 2017 12:05

Beata Szydło: zwycięskiego składu się nie zmienia - Obrazek nagłówka

W "Rzeczpospolitej" pojawiły się informacje, że "w PiS coraz częściej mówi się o zmianie premiera. Beatę Szydło miałby zastąpić osobiście Jarosław Kaczyński".

Politycy PiS tłumaczą, że rekonstrukcja rządu, to temat, który powraca. Jednak rzecznik rządu Rafał Bochenek tłumaczy, że każdy scenariusz jest możliwy.

- Takie rewelacje różnych mediów, gazet, również tabloidów pojawiają się właściwie od samego początku, od pierwszego dnia czy od pierwszego miesiąca rządów PiS, że zmiany personalne w rządzie będą następowały. No ja mogę oczywiście podejść do tego z uśmiechem - mówił Bochenek w Polsat News.

Od miesięcy jednym z najgorzej ocenianych ministrów jest minister zdrowia. Czy to oznacza, że może pożegnać się ze stanowiskiem? Na pewno nie stanie się to przed 1 października br., bo to data wejścia w życie sztandarowej reformy PiS - sieci szpitali.

Radziwiłł publicznie na początku kwietnia deklarował, że ani nie spodziewa się odwołania z rządu, ani nie rozważa honorowej dymisji, jeśli wprowadzane przez niego reformy się nie powiodą. – Zmiana jest dobrze przygotowana. Ona nie jest żadną zmianą rewolucyjną, ona wpisuje się w cały system, w którym funkcjonujemy i poprawia jeden element, jakim jest sieć szpitalna – mówił w programie TVN24. Radziwiłł stwierdził nawet, że ustawa o sieci szpitali jest przygotowana „perfekcyjnie”, a gdy wejdzie w życie, pacjenci natychmiast odczują jej dobre skutki, bo kolejki znacząco się zmniejszą albo nawet znikną.

Do plotek odniosła się premier Beata Szydło. W rozmowie z telewizją Republika powiedziała: Zwycięskiego składu się nie zmienia. Dodała, że  w tej chwili nie widzi potrzeby zmian, co nie znaczy, że takich nie będzie w ogóle. - Póki realizujemy program, póki wywiązujemy się ze swoich zobowiązań, ministrowie pracują, realizują to, co założyli, to nie ma powodów, żeby ich zmieniać, ale każdy z nas, każdy minister, łącznie z premierem, musi pamiętać, że to jest funkcja, która podlega ocenie i w pewnym momencie zawsze można powiedzieć, że zmiany muszą być przeprowadzone - podkreśliła premier. Dodała, jednak, że drobne rekonstrukcje są potrzebne. Wszystko przed nami! - powiedziała Beata Szydło.

Źródło: Telewizja Republika/Rzeczpospolita/Medexpress.pl/Służba Zdrowia

 

 

Zobacz także