Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Waldemar Kraska

Choć wiele osób nie ma objawów koronawirusa, to nieświadomie zakaża innych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 8 kwietnia 2020 10:52

Choć wiele osób nie ma objawów koronawirusa, to nieświadomie zakaża innych - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
- Najbliższe 2-3 tygodnie trzeba wytrzymać w izolacji, żeby przezwyciężyć epidemię. Ilość zakażeń będzie rosła, naukowcy przewidują, że szczyt zakażeń w Polsce będzie w połowie kwietnia - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem Polskiego Radia 24. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa.

- Najbliższe 2-3 tygodnie trzeba wytrzymać w izolacji, żeby przezwyciężyć epidemię. Ilość zakażeń będzie rosła, naukowcy przewidują, że szczyt zakażeń w Polsce będzie w połowie kwietnia. Powinniśmy rygorystycznie podejść do zaleceń - powiedział Waldemar Kraska.

Zdaniem Kraski zasady bezpieczeństwa działają. - Większość Polaków stosuje się do zaleceń, nie wychodzi z domów bez potrzeby. To przyniesie efekt. Mamy piękną wiosnę, za chwilę święta. Pewnie Polacy złagodzą rygory i może dojść do nowej fali zakażeń. Jednak Święta Wielkanocne będą także za rok, pomyślmy o tym - wyjaśnił.

Wiceminister zdrowia powiedział, że powinniśmy nosić maski. - Wiele osób jest bezobjawowych. Osoby, zakażone koronawirusem, są najbardziej niebezpieczne, bo są nieświadome tego, że zarażają inne osoby. Dzięki noszeniu maseczek, jest szansa na to, że nie będą zakażać innych osób. Reguły poluźnimy, gdy będziemy mieć pewność, że nie będzie zagrożenia dla życia i zdrowia Polaków. Wszystko jest w naszych rękach, musimy zostać w domach, zacisnąć zęby - tłumaczył.

Wiceminister zdrowia dodał, że nowe zalecenia rządu w sprawie koronawirusa pojawią się w czwartek, ponieważ te dotychczasowe wygasają do świąt. - Myślę, że trzeba te restrykcje niestety przedłużyć - powiedział.

Źródło: Polskie Radio 24

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.