Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Czy NFZ zerwie kontrakt ze szpitalem, przed którym zmarł pacjent?

MedExpress Team

Alicja Dusza, Edyta Hetmanowska

Opublikowano 28 sierpnia 2014 11:21

Czy NFZ zerwie kontrakt ze szpitalem, przed którym zmarł pacjent? - Obrazek nagłówka
Czy szpital w Wołowie straci kontrakt? Przypomnijmy: przed tym szpitalem zmarł pacjent, który szukał pomocy.

Czy szpital w Wołowie straci kontrakt? Przypomnijmy: przed tym szpitalem zmarł pacjent, który szukał pomocy.

Joanna Mierzwińska z Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia tłumaczy, że wyniki kontroli potwierdziły, że 25 lipca ambulatorium nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w szpitalu było zamknięte. - To już stanowi podstawę do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym - tłumaczy Joanna Mierzwińska.

Jak powiedziała Medexpressowi Joanna Mierzwińska, oddział wojewódzki Funduszu negatywnie ocenia realizację umowy w zakresie dostępności i informuje, że stwierdzona nieprawidłowość może stanowić podstawę  do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Obecnie placówka medyczna ma 7 dni na odpowiedź, po tym terminie Dolnośląski Oddział podejmie decyzje i wyciągnie konsekwencje. Niezależnie od terminu zakończenia kontroli, jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla powiatu wołowskiego.

Przypomnijmy: W nocy przed szpitalem w Wołowie zmarł 60-letni mężczyzna. Próbował dostać się do szpitala, ale drzwi były zamknięte.

W szpitalu przebywały w tym czasie lekarka i pielęgniarka. Kobiety tłumaczą się, że nie wpuściły mężczyzny do środka, bo był agresywny i awanturował się. Zadzwoniły na policję. Kiedy policja przybyła na miejsce, mężczyzna nie żył. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Źródło: xnews

Przeczytaj również: Ratownicy medyczni z Kutna w czasie dyżuru pojechali… na ślub kolegi!

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także