Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

E-Recepta i teleporady w eDoktorzy.pl | Konsultacje lekarskie online

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 kwietnia 2021 11:15

E-Recepta i teleporady w eDoktorzy.pl | Konsultacje lekarskie online - Obrazek nagłówka
Pandemia koronawirusa znacząco przyspieszyła rozwój ochrony zdrowia w kierunku telemedycyny. Konsultacja lekarska online zapewnia przede wszystkim wygodny, bezpieczny i szybki kontakt z lekarzem.

Telemedycyna jest nowym etapem ochrony zdrowia w dostępie do usług medycznych. Szybkość, wygoda, a także nieograniczony dostęp do lekarzy różnych specjalizacji stanowią przewagę konsultacji lekarskich przez internet nad standardową wizytą w placówce medycznej.

Teleporady online w eDoktorzy.pl to pełnoprawna wizyta u lekarza świadczona zdalnie.

Rządowe restrykcje i nałożone ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa naturalnie zachęcają do korzystania z pomocy internetowego lekarza, ale nie tylko. Sama procedura umówienia teleporady lekarskiej daje komfort oraz możliwość sprawnego kontaktu z lekarzem.

Jaka jest dostępność lekarzy online?

Serwis eDoktorzy.pl to przykład dynamicznego rozwoju konsultacji lekarskich online. Dostępność konsultacji lekarskich jest w zasadzie nieograniczona i trwa całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Nie tylko pacjenci, ale również lekarze bardzo chętnie korzystają z telemedycyny jako formy świadczenia usług medycznych w Internecie. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim łatwość realizacji teleporady oraz bezpieczeństwo zdalnej konsultacji.

Porady lekarskie online w czasie pandemii

Pandemia koronawirusowa sprawiła, że wiele codziennych czynności przeniosło się do świata wirtualnego. Przeprowadzane analizy pokazują, że około 60% konsultacji lekarskich z powodzeniem może być realizowana online. Usługi medyczne online są traktowane jako pełnoprawne konsultacje lekarskie. Dotyczą one głównie konsultacji i porad lekarskich pierwszej potrzeby, wystawienia e-Recepty przez Internet, e-Zwolnienia, przedłużenia leków stałych czy omówienia wyników badań. Są to te usługi, które nie narzucają obecności i badania pacjenta – pisze Kamil Kułak, założyciel portalu eDoktorzy.pl

Teleporada medyczna jest usługą w 100% bezpieczną i zgodną z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Przykładowo, korzystając serwisu i rejestrując się na konsultację lekarską, specjalista kontaktuję się już po 15 minutach. W trakcie konsultacji zdalnej pacjent może udostępnić dokumentację lekarzowi, a z kolei lekarz ma możliwość wypisania pacjentowi e-dokumentów takich jak e-Zwolnienie, e-Recepta oraz e-Skierowanie.

Konsultacje lekarskie przez Internet, czyli e-Recepta i L4 online

Teleporada to prosty sposób, żeby przedłużyće-Receptę. Aktualnie pacjent może zrobić to, korzystając z usługi lekarza online. e-Recepta wystawiana podczas konsultacji zdalnej, to również okazja, aby omówić działanie leków, ich interakcji oraz jakie ewentualne zamienniki może stosować pacjent. Postępowanie w przypadku wystąpienia skutków ubocznych to także cenna rada lekarska.

Pacjent, który zgłasza się po poradę w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego L4, uzyska je tylko na podstawie oceny aktualnego stanu zdrowia dokonanej przez lekarza. Aby dokonać prawidłowej oceny stanu zdrowia i poprawnie zdiagnozować pacjenta, lekarz może wymagać nie tylko opisu samopoczucia, ale także informacji dotyczących historii choroby czy wyników badań. Dane niezbędne do wystawienia e-Zwolnienia zostaną pobrane w sposób automatyczny przez lekarza. Wystawione zwolnienie L4 przesyłane jest przez system do ZUS oraz do wiadomości pracodawcy, a także w postaci kopii na adres e-mail podany przez pacjenta.

Korzyści z teleporady u lekarzy online w serwisie eDoktorzy.pl

Umawianie e-wizyty za pomocą serwisu daje nieograniczony dostęp i alternatywę w standardowym kontakcie z lekarzem. Oferta usług obejmuje:

  • dostęp do wielu specjalistów i natychmiastową rezerwację terminu wizyty, bez zakładania konta!
  • otrzymanie e-Zwolnienia (L4 online) w trakcie konsultacji lekarskiej
  • przedłużenie e-Recepty na leki przyjmowane na stałe oraz do doraźnego leczenia
  • otrzymanie recepty na tabletki dzień po (konsultacja po antykoncepcję hormonalną i awaryjną)
  • wybór formy komunikacji z lekarzem (telefon, czat lub wideo)
  • przegląd artykułów medycznych od lekarzy
  • sekcja zapytaj lekarza, czyli miejsce gdzie można bezpłatnie zadać pytanie lekarzom
  • szybki, bezpieczny i prosty sposób opłaty za konsultację (PayU, PayPal, przelewy24.pl)

Jak zrealizować e-receptę otrzymaną od lekarza w serwisie?

- E-Recepta jest zintegrowana z aptekami. Pacjent otrzymuje od lekarza 4-cyfrowy kod, który wystarczy podać w aptece wraz ze swoim numerem PESEL. Kod umożliwia realizację recepty w każdej aptece na terenie naszego kraju. Starsi pacjenci mogą skorzystać z pomocy innych osób - wystarczy, że przekażą kod komuś bliskiemu i realizacja odbędzie się również bez kłopotów – podkreśla założyciel serwisu eDoktorzy.pl Kamil Kułak, prezes zarządu.

Zobacz także