Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Kierownictwo Ministerstwa Zdrowia w komplecie?

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 4 stycznia 2024 15:00

Kierownictwo Ministerstwa Zdrowia w komplecie? - Obrazek nagłówka
Oficjalnie: Znamy nazwiska współpracowników minister Izabeli Leszczyny.

Sekretarzem stanu został Wojciech Konieczny – senator RP X i XI kadencji, przewodniczący Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej, lekarz specjalista neurolog. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Był radnym wojewódzkim, a także dyrektorem szpitala. W wyborach w 2023 roku z ramienia Nowej Lewicy uzyskał senacką reelekcję.

Prof. dr hab. Urszula Anna Demkow związana jest z Wydziałem Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest ekspertką w dziedzinie immunologii. Kieruje Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego. Koncentruje się na badaniach immunologicznych, zwłaszcza w kontekście rozwoju dzieci i młodzieży. Pełni rolę członkini Komitetu Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka Polskiej Akademii Nauk. Jest szefową zespołu medycznego Polski 2050 Szymona Hołowni. 

Kolejnym wiceministrem zdrowia został dr Marek Kos z PSL. Lekarz, specjalista chirurgii ogólnej i zdrowia publicznego, wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Od kilku lat dyrektor szpitala Specjalistycznego Szpitala Świętego Ducha w Sandomierzu. Jest także radnym lubelskiego sejmiku, gdzie pełni funkcję przewodniczącego klubu PSL.

Maciej Miłkowski - dla niektórych zaskoczenie, dla innych nie - pozostaje w resorcie zdrowia. Przypomnijmy, że funkcję wiceministra zdrowia odpowiedzianego za za politykę lekową pełni od czerwca 2018. Ukończył Szkołę Główną Handlową. Rozpoczynał pracę w bankowości inwestycyjnej w Polskim Banku Inwestycyjnym. Współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych. W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka. Od czerwca 2007 r. do stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Od 15 lutego 2016 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Finansowych.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.