Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Klinika "Budzik" dla dorosłych otwarta

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 28 lutego 2023 13:26

Klinika "Budzik" dla dorosłych otwarta - Obrazek nagłówka
fot. Fundacja Akogo
Klinika „Budzik” dla dorosłych na warszawskim Bródnie może już przyjąć pierwszych podopiecznych. Mazowiecki Szpital Bródnowski będzie partnerem medycznym kliniki prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Pierwsza klinika „Budzik” przeznaczona dla dzieci, działa już od 2013 roku. To wzorcowy ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce i efekt wieloletnich starań prezes fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Jak podkreśliła, impulsem do powstania fundacji był wypadek jej sześcioletniej córki Oli, do którego doszło w 2000 roku. Dziewczynka zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę

– Nie było w Polsce takich struktur, trzeba je było stworzyć. Dzisiaj „Program leczenia dzieci
ze śpiączką” jest w koszyku świadczeń gwarantowanych NFZ. To bardzo ważne. Chcę podziękować wszystkim, którzy są z nami, bez względu na to, czy świeci słońce, czy jest burza z piorunami. Są ludzie, którzy trwają przy nas jak skała – mówiła Ewa Błaszczyk podczas otwarcia kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Budowa „Kliniki Budzik dla Dorosłych” w Warszawie sfinansowana została zarówno ze środków własnych Fundacji jak i ze środków publicznych: dotacji z Funduszu Sprawiedliwości i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Budowę wsparła też Fundacja Orlen, Fundacja PKO Banku Polskiego i firmy wyposażające w rzeczy niezbędne do funkcjonowania kliniki. Celem placówki jest świadczenie usług medycznych na najwyższym, światowym poziomie, z wykorzystaniem rozmaitych, nowatorskich metod leczenia, diagnostyki oraz najszerszego wachlarza metod neurorehabilitacji.

Podobne artykuły

Wojciech-Maksymowicz
Wojciech Maksymowicz

W Budziku przyjmiemy chorego Polaka z Wielkiej Brytanii

19 stycznia 2021
Uroczyste otwarcie Kliniki Budzik
14 grudnia 2018
Uroczyste otwarcie Kliniki Budzik
19 października 2018

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.