Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Kontrola NFZ po tragedii w Zabrzu

MedExpress Team

Edyta Hetmanowska

Opublikowano 26 lutego 2015 09:11

Kontrola NFZ po tragedii w Zabrzu - Obrazek nagłówka
W dniach 4-11 lutego br. na wniosek ministra zdrowia pracownicy Śląskiego OW NFZ w Katowicach przeprowadzili kontrolę w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Starzewskiego w Zabrzu.

nfz2

W dniach 4-11 lutego br. na wniosek ministra zdrowia pracownicy Śląskiego OW NFZ w Katowicach przeprowadzili kontrolę w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Starzewskiego w Zabrzu.
Jak poinformowała nas Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach, zakres kontroli obejmował realizację umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej  w rodzaju: leczenie szpitalne.
Przedmiotem kontroli była realizacja ww. umowy na oddziale położniczo-ginekologicznym zakresie organizacji udzielania świadczeń, warunków lokalowo-technicznych, kwalifikacji i zatrudnienia personelu udzielającego świadczeń oraz wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną w odniesieniu do warunków wymaganych od świadczeniodawców realizujących umowy w ww. zakresie, określonych w załączniku nr 3 do zarządzenia nr 89/2013/DSOZ  Prezesa NFZ z dnia 19 grudnia 2013 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne ( ze zm.)  i załączniku nr 3 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1520 z późn. zm.).
Aktualnie przygotowywane jest tzw. wystąpienie pokontrolne, czyli przewidziany trybem kontroli dokument, podsumowujący prace kontrolerów.

O sprawie informowało radio RMF FM. Przypomnijmy:
37-letnia kobieta urodziła martwe dziecko, po tym jak nie stwierdzono tętna płodu. Lekarze zdecydowali, że poród odbędzie się siłami natury. Wtedy jednak doszło do krwotoku i konieczna była operacja ratująca życie. Po niemal miesiącu pacjentka zmarła. 

Sprawą zajmuje się prokuratura i rzecznik praw pacjenta. Szpital broni się, że tylko w 3 przypadkach podejmuje się decyzję o tym, żeby kobieta martwy płód rodziła poprzez cesarskie cięcie.
Źródło: RMF FM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.