Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

MZ radzi, co zrobić w przypadku zagrożenia zarażeniem koronawirusem...

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 stycznia 2020 13:38

MZ radzi, co zrobić w przypadku zagrożenia zarażeniem koronawirusem... - Obrazek nagłówka
Źródło: MZ

Osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach lub miały kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie mają poniższe objawy: temperatura ciała powyżej 38℃ oraz kaszel, duszność, powinny zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, które jest najbliższego miejsca zamieszkania.

Istotna przy wystąpieniach objawów chorobowych jest wizyta w Chinach lub kontakt z osobą, która była w ostatnim czasie w Chinach.

Minister zdrowia i prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydali zalecenia wszystkim placówkom prowadzącym oddziały chorób zakaźnych w sprawie procedur stosowanych w przypadku zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Jednocześnie podkreślają, że dotychczas w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem.

Mamy sezon wzmożonej zachorowalności na grypę. Należy zachować spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów odnośnie możliwego wystąpienia przypadku zarażenia koronawirusem.

Grypy również nie można lekceważyć. W przypadku pojawienia się objawów grypowych takich jak: temperatura ciała powyżej 38℃, ogólne złe samopoczucie, bóle mięśni i stawów, kaszel, katar, duszność, jest zalecana wizyta u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także