Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Nielegalne leki z Chin przechwycone na warszawskim lotnisku

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 stycznia 2023 08:51

Nielegalne leki z Chin przechwycone na warszawskim lotnisku - Obrazek nagłówka
fot. gov.pl
Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała na warszawskim lotnisku przesyłkę z Chin. W kartonach znaleziono prawie 180 tys. tabletek na potencję, o wartości około 8 mln zł. Wszystkie leki miały trafić do jednej z warszawskich firm.

4

W przesyłce nadanej w Chinach było 48 kartonów z lekami. Nadawca zadeklarował, że znajduje się w nich stearynian magnezu do produkcji suplementów dla zwierząt.

„Skontrolowane paczki zawierały blisko 180 tys. szt. tabletek na potencję, niezarejestrowanych na obszarze UE i Polski. Miały trafić do odbiorcy z Warszawy. Liczba zatrzymanych tabletek wskazuje, że były przeznaczone na sprzedaż”, czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Przypomnijmy, obrót lekami i substancjami farmaceutycznymi bez wymaganych zezwoleń jest zakazany. Osobom wprowadzającym do obrotu produkty lecznicze bez pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Oprac na podst.: gov.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także