Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

NIK składa zawiadomienie w sprawie szpitala tymczasowego. Zarzuca niegospodarne wydanie prawie 30 mln zł

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 5 grudnia 2023 14:36

NIK składa zawiadomienie w sprawie szpitala tymczasowego. Zarzuca niegospodarne wydanie prawie 30 mln zł - Obrazek nagłówka
fot. Materiał urzędowy Najwyższej Izby Kontroli
Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Szczecinie skierowała do organów ścigania zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłych Wojewodów Zachodniopomorskich. Chodzi o szpital tymczasowy, jaki został zorganizowany w Netto Arenie.

Jak czytamy w komunikacie NIK, w wyniku czynności kontrolnych w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim stwierdzono działania mogące wypełniać znamiona przestępstw, które dotyczyły zawarcia umowy na organizację szpitala tymczasowego w obiekcie Netto Arena w Szczecinie, mimo równoległego tworzenia miejsc dla chorych na Covid-19 w budynku „M” Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM, w sytuacji gdy w województwie dostępna była wystarczająca liczba łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających leczenia na Covid-19.

„Pomimo utworzenia szpitala tymczasowego w budynku „M”, nie odstąpiono od umowy na organizację szpitala tymczasowego w Netto Arena, co w konsekwencji spowodowało niecelowe i niegospodarne wydatkowanie środków na organizację i likwidację placówki w łącznej kwocie 29 162 184,61 zł”, dowiadujemy się z oświadczenia zamieszczonego na stronie NIK.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także