Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Olsztyńska okulistyka dziecięca na europejskim poziomie

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 14 października 2022 09:53

Olsztyńska okulistyka dziecięca na europejskim poziomie - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Oddział okulistyki dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof dr. Stanisława Popowskiego w Olsztynie dołączył do rejestru placówek leczących retinopatię wcześniaków z całej Europy – informuje TVP Olsztyn. Plasuje to lecznicę w gronie unijnej elity pod względem standardu leczenia i dostępu do międzynarodowych analiz oraz nowoczesnych terapii. W rejestrze są tylko cztery polskie szpitale.

Lekarze z Olsztyna będą się dzielić swoim doświadczeniem ze specjalistami z całej Unii Europejskiej.

– Musimy się porównać z innymi ośrodkami, żeby wiedzieć, czy leczymy lepiej, czy gorzej, a także żeby dokonać oceny jakości życia i skutków leczenia – mówi w wywiadzie dla olsztyńskiego oddziału regionalnego Telewizji Polskiej dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Obecność w rejestrze stanowi również potwierdzenie tego, że oddział dysponuje nowoczesnym sprzętem i najwyższej klasy specjalistami.

–Rejestracja wymaga odpowiedniego sprzętu, wykwalifikowanego personelu i zgody Komisji Bioetycznej. Wszystko to mamy – podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Olsztyn dr n. med. Maria Szwajkowska, koordynator Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży w zakresie Okulistyki.

Retinopatia wcześniacza występuje u około 15 proc. wcześniaków i jest główną przyczyną występowania ślepoty u dzieci. Przesiewowe badanie okulistyczne wykonuje się u noworodków urodzonych przed 36. tygodniem ciąży z masą urodzeniową poniżej 2,5 kg w 4., 8. oraz 12. tygodniu życia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także