Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

OZZL apeluje do premier Beaty Szydło

MedExpress Team

MedExpress Team

OZZL apeluje do premier Beaty Szydło - Obrazek nagłówka
Szantaż moralny stosowany przez państwo wobec pracowników medycznych jest podstawą utrzymania niesprawiedliwego systemu.

OZZL zwrócił się do premier Beaty Szydło z apelem o osobiste zaangażowanie w rozwiązanie problemu, jakim jest brak sprawiedliwego systemu wynagradzania pracowników medycznych. Zdaniem Związku to problem ogólnospołeczny, bo skutki dotykają także pacjentów.

OZZL w liście do premier wskazuje, że w Polsce nie ma cen rynkowych, ani rynkowych wynagrodzeń, a także równoprawnych negocjacji między państwem a reprezentacją pracowników. Zaś Państwo narzuca dowolnie niskie ceny za refundowane świadczenia. A każdy sprzeciw pracowników wobec tej niesprawiedliwości, np. w postaci strajku, traktowany jest przez rządzących jako "porzucenie chorych".

OZZL zaapelował do premier o nielekceważenie tego problemu i osobiste zaangażowanie się. Dla OZZL jest oczywiste, że przerasta to możliwości ministra zdrowia, bo musi wiązać się to z istotnym zwiększeniem nakładów na publiczną opiekę zdrowotną. 

Źródło: OZZL

Zobacz także