Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Pacjenci ze świętokrzyskiego z lepszym dostępem do chemioterapii dziennej w raku płuc

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 9 listopada 2022 08:33

Pacjenci ze świętokrzyskiego z lepszym dostępem do chemioterapii dziennej w raku płuc - Obrazek nagłówka
fot. czerwonagora.pl
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze (woj. świętokrzyskie) otwarty został nowy Oddział Chemioterapii Dziennej i ambulatoryjnej dla pacjentów z rakiem płuc. Pacjenci otrzymają w nim kompleksowe leczenie. Skróci się też czas oczekiwania na chemioterapię.

– Pacjent będzie leczony w trybie jednodniowym oraz ambulatoryjnym, bez konieczności pozostawania na noc w szpitalu. Dotychczas, po konsylium pacjent do kierowany był do innych ośrodków na terapię onkologiczną, co wydłużało znacznie czas podjęcia koniecznego leczenia – informuje dr Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Utworzenie dziennego oddziału chemioterapii ma skrócić czas oczekiwania pacjentów na leczenie, a to niezwykle ważny aspekt w procesie leczenia onkologicznego.

– Pacjent zostanie otoczony fachową opieką medyczną, od diagnostyki po leczenie i rehabilitację, przez ten sam zespół medyczny. Ponadto z uwagi na fakt, iż Szpital jest podmiotem wielospecjalistycznym, pacjenci onkologiczni, u których wystąpią choroby współistniejące, będą objęci kompleksowym leczeniem – podkreślił dr Youssef Sleiman.

Inwestycja kosztowała 4,1 mln zł i została dofinansowana kwotą prawie 3,2 mln zł z kasy samorządu województwa świętokrzyskiego. Wczoraj w szpitalu otwarty został również wyremontowany i zmodernizowany oddział pulmonologiczno-alergologiczny.

oprac. na podst.: czerwonagora.pl

Zobacz także