Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Po raz czwarty z misją w Afryce

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 sierpnia 2018 10:46

Po raz czwarty z misją w Afryce - Obrazek nagłówka
Leczenie to przede wszystkim misja. Czują to już studenci medycyny, którzy chętnie angażują się w projekty charytatywne. Jeden z takich „misyjnych” projektów to „Kenya Sounds Good” prowadzony przez studentów i absolwentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Leczymy z Misją”.

Celem projektu jest niesienie pomocy i edukacji medycznej dla mieszkańców Afryki.- Projekt ,,Leczymy z Misją” z każdym rokiem ewoluuje, a w swojej trzyletniej historii osiągnął już wiele: do Kenii udało się wysłać 15 ton sprzętu medycznego do 5 partnerskich szpitali oraz ponad 50 wolontariuszy, w tym lekarzy, położne i dentystów. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas dotychczasowej działalności w Afryce, na ten rok zaplanowano realizację kilkunastu wyspecjalizowanych projektów medycznych, które odpowiadają rzeczywistym potrzebom kenijskich pacjentów i szpitali. W tym roku ,,Leczymy z Misją” to ponad 70 młodych ludzi z całej Polski i z zagranicy, którzy wspólnymi siłami w okresie wakacyjnym pomagają w kenijskich ośrodkach. Projekt ustawicznie się rozwija.

W tym roku nawiązaliśmy współpracę z trzema kolejnymi szpitalami w zachodniej części Kenii. Nasz zespół jest podzielony na tematyczne sekcje, dotyczące różnych dziedzin medycyny: ginekologii i położnictwa, neonatologii, pediatrii, kardiologii, stomatologii i innych. Nieodłączną częścią naszych projektów są także lekarze specjaliści, którzy czuwają nad poziomem merytorycznym naszych szkoleń, a także uczestniczą w codziennej pracy szpitala. Dzięki różnorodnemu programowi jesteśmy w stanie zadbać o kompleksową opiekę nad kenijskimi pacjentami. W ramach każdej z sekcji prowadzimy edukację, szkolenia, wysyłamy sprzęt i wolontariuszy. Jako projekt spędziliśmy w Kenii 270 dni. Ponad 1000 godzin poświęciliśmy na szkolenia, podczas których kompleksowo przeszkoliliśmy 50 pracowników szpitali – mówi lek. Ewelina Niedziałkowska, koordynatorka sekcji Kenya Sounds Good.

W tym roku z sekcji Kenya Sounds Good do Kenii pojechały 3 osoby: Ewa Jańczyk, Ewelina Niedziałkowska i Wiktoria Stencel. W trakcie swojego pobytu w lipcu i sierpniu prowadzą szkolenia z USG jamy brzusznej, ultrasonografii prenatalnej i protokołu FAST wykorzystywanego w medycynie ratunkowej.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także