Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Recepty online pod lupą Ministerstwa Zdrowia. Resort niebawem przygotuje regulacje

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 3 kwietnia 2023 11:39

Recepty online pod lupą Ministerstwa Zdrowia. Resort niebawem przygotuje regulacje - Obrazek nagłówka
Już w ciągu najbliższego miesiąca Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić rozporządzenie, które ograniczy działalność tzw. „receptomatów”. Prawdopodobnie niektórych grup leków nie będzie można przepisywać w ten sposób. Lekarze będą też objęci limitami wystawianych recept.

– W przypadku leków psychotropowych na pewno będziemy dążyli do ograniczenia lub wręcz zakazu wydawania recept w takim trybie. Z drugiej strony, chcemy zracjonalizować model działania rynku w ten sposób, żeby wprowadzić pewne ograniczenia w liczbie recept wystawianych dziennie przez jednego lekarza – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.

Zmiany będą wprowadzone najprawdopodobniej na mocy rozporządzenia. Podczas jego opracowywania resort zdrowia chce się konsultować z samorządem lekarskim.

– Szukamy rozwiązań, które nie będą wylewały dziecka z kąpielą. Chcemy przygotować takie rozwiązanie, które będzie wypośrodkowane i dzięki któremu będzie utrzymany komfort korzystania, a z drugiej strony uda się pewne aktywności ograniczyć – powiedział minister.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także