Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Reguła dotycząca weryfikacji historii recept na środki odurzające i leki psychotropowe wydłużona

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 25 października 2023 11:08

Reguła dotycząca weryfikacji historii recept na środki odurzające i leki psychotropowe wydłużona - Obrazek nagłówka
fot. Piotr Wójcik
„Wydłużamy do końca roku regułę dotycząca weryfikacji historii recept na środki odurzające i leki psychotropowe przed wystawieniem kolejnych”, poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Jak dodaje resort, reguła ta będzie miała kategorię ostrzegającą, a nie blokującą.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że 2 sierpnia 2023 roku weszły w życie przepisy, które w trosce o bezpieczeństwo pacjenta, ograniczają wystawianie recept na środki odurzające i psychotropowe. Nowe zasady przepisywania recept wynikają z podpisanego przez Ministra Zdrowia 12 lipca 2023 r. rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje (Dz.U. poz. 1368).

Mając na uwadze konieczność dostosowania się podmiotów leczniczych do technicznych oraz organizacyjnych wymogów wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia z 12 lipca 2023 r. reguła ostrzegająca zamiast blokującej wystawianie recept będzie obowiązywała do 31 grudnia 2023 r.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także