Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Szpitale powiatowe po rozmowach z resortem zdrowia, NFZ i AOTMiT: Jest nadzieja

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 28 lutego 2024 14:04

Szpitale powiatowe po rozmowach z resortem zdrowia, NFZ i AOTMiT: Jest nadzieja - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych spotkał się minister zdrowia Izabelą Leszczyną, prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Filipem Nowakiem oraz zastępcą prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji Danielem Rutkowskim.

Podczas spotkania minister Izabela Leszczyna poinformowała, że środki finansowe na wszystkie nadwykonania (w zakresach limitowanych i nielimitowanych) zostaną przekazane do świadczeniodawców. Ponadto uregulowanie przez szpitale spłaty 1/12 oraz odrobienie i wykonanie świadczeń w zakresie ryczałtu za 2022 r. (tzw. 3b) zostanie przedłużone do końca 2024 r.

Kwestia, która nadal nie została rozwiązana to zapłata za wykonane świadczenia ponad wartość umowy ryczałtowej w 2023 r. Prezes Waldemar Malinowski przekazał stanowisko Zarządu OZPSP w tej sprawie. Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych jest zadowolony, że część postulatów zostanie spełniona, to przypomina, że niemniej jednak nadal są obszary, które wymagają pilnych działań:

  • Zapłata za wykonane świadczenia ponad wartość umowy ryczałtowej w 2023 r.;
  • Zmiany wycen i poprawy rentowności;
  • Finansowanie wzrostu wynagrodzeń w ochronie zdrowia.
Mamy nadzieję, że dojdziemy do porozumienia w tych kwestiach – mówił Waldemar Malinowski, prezes OZPSP.

Obie strony podkreśliły, że obecny system nie spełnia oczekiwań i jest niewydolny. Zarząd OZPSP wyraził gotowość do współpracy w celu opracowania optymalnych rozwiązań, które zaspokoją potrzeby wszystkich interesariuszy w systemie ochrony zdrowia.

Źródło: OZPSP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)