Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Tomasz Latos o zdrowiu publicznym: Mądre rozwiązania procentują po latach

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 21 września 2023 09:30

Rozmowa z posłem Tomaszem Latosem, przewodniczącym Sejmowej Komisji Zdrowia, przeprowadzona podczas konferencji Komitetu Zdrowia Publicznego PAN „Polskie Zdrowie 2.0. Rekomendacje strategiczne na lata 2023-2027”.
  • W ostatnich latach w ochronie zdrowia udało się zrobić wiele. To kwestia ogromnego zwiększenia finansowania czy większych przyjęć na studia medyczne. Będziemy mieli więcej lekarzy już niedługim czasie. To są też oczywiście kwestie informatyzacji systemu. To jest także oczywiście kwestia dawno oczekiwanych ustaw o jakości w ochronie zdrowia.
  • Mamy jubileusz Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk. Przy tej okazji warto powiedzieć, że zawsze można i należałoby zrobić więcej. Mądre, dobre rozwiązania, czasami nawet dość radykalne później będą procentować.
  • Jeżeli mówimy o zdrowiu publicznym, to jest kwestia również różnego rodzaju uzależnień i to jest coś, z czym musimy walczyć. Musimy walczyć skutecznie. Kiedyś wprowadziliśmy restrykcyjną ustawę antynikotynową. Na pewno trzeba to kontynuować. Na pewno trzeba dalej tutaj szukać kolejnych, bardziej jeszcze radykalnych rozwiązań.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.