Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Wejście w życie tej ustawy to drastyczne ograniczenie dostępu pacjentów do świadczeń zdrowotnych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 listopada 2022 10:53

Wejście w życie tej ustawy to drastyczne ograniczenie dostępu pacjentów do świadczeń zdrowotnych - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Anestezjolodzy apelują do Ministerstwa Zdrowia o wycofanie projektu projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych.

Zarząd Główny Związku Zawodowego Anestezjologów opublikował stanowisko w sprawie planowanego przez rząd RP zmniejszenia wydatków na ochronę zdrowia w budżecie państwa na 2023 r. Publikujemy jego treść:

ZG ZZA popiera negatywne stanowisko strony społecznej Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia z dnia 21 października 2022 r. w sprawie projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych.
ZG ZZA uważa, że planowane zaprzestanie finansowania przez budżet państwa między innymi ratownictwa medycznego, wielu świadczeń wysokospecjalistycznych, leków dla pacjentów powyżej 75 roku życia i zakupu szczepionek z jednoczesnym przeniesieniem finansowana tych zadań przez Narodowy Fundusz Zdrowia może spowodować pogłębienie kryzysu w polskim sektorze ochrony zdrowia.
ZG ZZA zwraca się do Ministerstwa Zdrowia o wycofanie projektu wyżej wymienionej ustawy, której wejście w życie spowoduje drastyczne ograniczenie dostępu pacjentów do świadczeń zdrowotnych i pogorszenie sytuacji ekonomicznej szpitali i poradni ambulatoryjnych, co w konsekwencji zmniejszy poziom bezpieczeństwa zdrowotnego polskich obywateli.

Źródło: ZG ZZA

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.