Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Zmarła Ewa Borek - prezes Fundacji My Pacjenci

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 4 listopada 2019 11:38

Zmarła Ewa Borek - prezes Fundacji My Pacjenci - Obrazek nagłówka

4 listopada 2019 r. nad ranem odeszła prezes Fundacji My Pacjenci Ewa Borek.

Ewa Borek była eksperem z zakresu systemu ochrony zdrowia z 20-letnim doświadczeniem pracy w dużych międzynarodowych firmach, w latach 2004-2010 pracowała w AstraZeneca Pharma Poland, gdzie była członkiem zarządu i odpowiadała za reputację, PR korporacyjny i CSR jako dyrektor ds. Kontaktów Zewnętrznych. Angażowała się również w prowadzone z rozmachem projekty edukacyjne, wśród których warto wymienić projekt Wolność Oddechu, który realizowany w szkołach podstawowych w całej Polsce doprowadził do upowszechnienia wiedzy o astmie wśród 1 mln uczniów, czy projekt Rak Piersi od A do Z, który realizowany we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta zaowocował wzrostem świadomości praw pacjenta wśród polskich Amazonek. Inicjatorka akcji edukacyjnej w obszarze praw pacjenta Leczyć po Ludzku, realizowanego przez Gazetę Wyborczą. Autorka licznych publikacji w prasie branżowej, poruszających tematykę z zakresu usprawnienia systemu ochrony zdrowia.

Fundacja MY PACJENCI powstała w 2012 roku po to, żeby wspierać partycypację pacjentów w podejmowaniu decyzji w ochronie zdrowia i zapewniać wsparcie eksperckie organizacjom pacjenckim, żeby komunikowały skuteczniej swoje problemy i potrzeby.

Rodzinie, bliskim i współpracownikom Ewy Borek redakcje Medexpressu i Służby Zdrowia oraz Instytut Komunikacji Zdrowotnej składają wyrazy głębokiego współczucia.

Źródło: Fundacja My Pacjenci

Zobacz także