Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
MRS "Zdrowie Kobiety"

Dr Michał Sutkowski: Relacja na linii lekarz - pacjent powinna być przyjacielska

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 listopada 2021 10:05

Dr Michał Sutkowski: Relacja na linii lekarz - pacjent powinna być przyjacielska - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Gościem Medexpressu był dr Michał Sutkowski, prezes warszawskiego oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Poruszone tematy dotyczyły roli podstawowej opieki zdrowotnej w zdrowiu kobiet, problemów związanych z otyłością, oraz bezpieczeństwa lekowego w czasie pandemii.

  • Dr Sutkowski podkreślił niezwykle istotną rolę lekarzy rodzinnych w ochronie zdrowia zarówno kobiet jak i całych rodzin. Relacja z pacjentem powinna być przyjacielska – w ten sposób można osiągnąć najlepsze rezultaty zdrowotne.
  • W najbliższych latach powinna wzrosnąć liczba badań profilaktycznych kobiet, tak by móc zapobiegać a nie leczyć.
  • Medyczna Racja Stanu włączyła się w walkę z problemami związanymi z otyłością o Polaków, starając się zwiększać świadomość o chorobie zarówno u osób dorosłych jak i dzieci.
  • Otyłość jest chorobą wspólną dla wielu różnych obszarów medycznych, głównie onkologii i kardiologii.
  • Bezpieczeństwo lekowego to jedno z wyzwań które postawiła przed nami pandemia. Aby zadbać o ciągłość dostaw Dr Sutkowski proponuje stworzenie stanowiska pełnomocnika ds. bezpieczeństwa lekowego.
  • Polska poradziła sobie z niektórymi wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem lekowym w czasie pandemii – szczególnie jeśli chodzi o dostępność szczepionek na koronawirusa oraz leków (m.in. nowych pigułek antywirusowych na COVID-19).

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także