Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Fundacja OmeaLife wspiera pacjentki z Ukrainy. Sprawdź jak

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 kwietnia 2022 14:10

Fundacja OmeaLife wspiera pacjentki z Ukrainy. Sprawdź jak - Obrazek nagłówka
Jak wspierać pacjentki onkologiczne z Ukrainy, które wymagają kontynuacji leczenia lub diagnostyki? Wiele organizacji pacjenckich pomaga uchodźcom wojennym wśród których są także pacjenci chorzy przewlekle. Jak robi to Fundacja OmeaLife?

Fundacja OmeaLife oferuje wsparcie dla pacjentek z rakiem piersi z Ukrainy. Polega ono na pomocy w kontynuacji leczenia w polskich ośrodkach onkologicznych. Kontaktując się z fundacją pacjenci z rakiem piersi mogą liczyć na tłumaczenie dokumentów, pomoc w rejestracji wizyt, otrzymanie informacji jakie terapie dostępne są w naszym kraju oraz rozmowy o tym, jak poukładać swoje emocję w tak trudnej dla siebie sytuacji.


"Komunikuję się w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim, dlatego bariera językowa nie jest dla mnie kłopotem. Staram się pomagać pacjentom w całej logistyce, jednocześnie dodając im otuchy. Ja też pochodzę z Ukrainy, dlatego rozumiem jak trudno jest im odnaleźć się w obcym kraju, szczególnie kiedy potrzebują pomocy medycznej" – mówi koordynator projektu #OmeaHelp Nataliia Ukhach.


Koordynator jest do dyspozycji od pn.-pt. w godzinach 09:00 – 17:00 w Centrum Wiedzy o Raku Piersi Fundacji OmeaLife – Aleja Grunwaldzka 53 w Gdańsku oraz pod numerem tel. 575 221 137 i mail [email protected].


Fundacja otrzymała wsparcie finansowe na zatrudnienie koordynatora od organizacji Think Pink Europe, która zrzesza organizacje pacjenckie opiekujące się chorymi na raka piersi w całej Europie. OmeaLife jest jej członkiem od 2018roku reprezentując Polskę.

Źródło: Fundacja OmeaLife

Zobacz także