Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Katarzyna Sójka przeprowadzi kuchenne rewolucje w szpitalach

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 5 września 2023 10:57

Katarzyna Sójka przeprowadzi kuchenne rewolucje w szpitalach - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
Po "wielkim programie modernizacji i rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty" Zjednoczona Prawica przedstawia drugi konkret na kolejną kadencję. Chodzi o poprawę jakości posiłków dla pacjentów w szpitalach.

O tym jak karmią w polskich lekarzach krążą legendy, a kto nie widział memów z posiłkami w szpitalach ręka w górę. Zdaniem pacjentów jedzenie szpitalne często jest niesmaczne, zimne, nieapetyczne i jest go za mało. Dzieje się tak, bo szpitale oszczędzają właśnie na jedzeniu. Pacjentów muszą liczyć na pomoc bliskich w tym zakresie. Zjednoczona Prawica postanowiła to zmienić i uczyniła progaam program „Dobry posiłek” drugim konkretem PiS.

– Zdrowie jest najważniejsze, dlatego znacząco zwiększyliśmy finansowanie ochrony zdrowia, wprowadziliśmy cyfrowe recepty, poprawiamy dostępność opieki zdrowotnej, ale zdrowie to także dobre wyżywienie w trakcie leczenia - mówi w spocie na X (dawniej Twitter) minister zdrowia Katarzyna Sójka. Dodaje, że codzienność szpitali nie jest jej obca, szczególnie tych powiatowych. – Pacjenci często nie są zadowoleni z jakości serwowanych tam posiłków. Musimy to zmienić. Znamy ten problem. W ostatnich latach wprowadziliśmy pilotażowy program dobrej diety dla pacjentów. Przysniósł znakomity efekt. Dlatego nasz nowy program „Dobry posiłek” wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali - powiedziała. Program to nie tylko dostęp do smacznej zdrowej diety, ale także możliwość porady dietetyka. Minister K.Sójka zapowiedziała, że szpitale dostaną na ten cel dodatkowe środki, a NFZ zadba, żeby jakość jedzenie była znacząco lepsza.

- Wysoki standard żywienia to szybszy powrót do zdrowia. Tylko rząd PiS zrealizuje ten ambitny projekt – zapewnia min. Sójka.

Czy to przekona wyborców?

Źródło: TT

Podobne artykuły

in vitro
29 listopada 2023
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Idzie nowe… po staremu

18 października 2023
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

A myśmy się spodziewali…

12 października 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

kubus.pl
Artykuł sponsorowany

Kubus.pl – skarbnica wiedzy dla rodziców

4 marca 2024
Siedziba_NIK_-_front
15 grudnia 2023
iStock-1337222734
7 grudnia 2023
ThinkstockPhotos-475746642
„Służba Zdrowia”

Hipercholesterolemia – mówmy o niej częściej

31 sierpnia 2023