Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

MZ: w pracach zespołu przygotowującego koncepcję Narodowego Instytutu Onkologii od początku biorą udział przedstawiciele organizacji pacjenckich

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 kwietnia 2018 13:15

MZ: w pracach zespołu przygotowującego koncepcję Narodowego Instytutu Onkologii od początku biorą udział przedstawiciele organizacji pacjenckich - Obrazek nagłówka
Źródło: MZ

Powołanie Narodowego Instytutu Onkologii zapowiedział w expose premier Mateusz Morawiecki.

Na łamach Medexpressu informowaliśmy o tym, że w zespole tworzącym koncepcję Narodowego Instytutu Onkologii zabrakło przedstawicieli pacjentów.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia, dlaczego pacjenci nie uczestniczą w pracach nad NIO. Krzysztof Jakubiak zapewnił, że pacjenci od początku biorą udział w pracach zespołu.

- Przedstawiciele Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, parasolowej organizacji zrzeszającej 44 stowarzyszenia i fundacje, biorą udział w pracach zespołu od początku jego prac. Na najbliższe spotkanie zostało zaproszonych trzech reprezentantów PKPO (wewnętrzną decyzją Koalicji jest decyzji, z której konkretnie fundacji będą to osoby). Poza tym przewodniczący zespołu zaprasza kolejne organizacje do udziału. Jesteśmy otwarci na głos pacjentów i mają oni ważne miejsce w tym zespole, i w każdym innym, który ich dotyczy - powiedział nam rzecznik prasowy MZ.

Warto przeczytać

Podobne artykuły

Monosnap iTV Sejm - transmisje - Sejm Rzeczypospol (21)
27 czerwca 2024
157353990
26 czerwca 2024
57577603
26 czerwca 2024
iStock-178283446
25 czerwca 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także