Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Postęp w leczeniu raka piersi musi iść w parze z nowoczesną rehabilitacją

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 czerwca 2023 15:00

Postęp w leczeniu raka piersi musi iść w parze z nowoczesną rehabilitacją - Obrazek nagłówka
Od listopada 2021 w Centrum Wiedzy o Raku Piersi w Gdańsku ruszyły prace nad innowacyjnym projektem, spersonalizowaną rehabilitacją dedykowaną dla pacjentów z diagnoza raka piersi w oparciu o wykonany zabieg onkoplastyczny i czasu jaki od niego minął.
Strona główna - Instytut Komunikacji Zdrowotnej -

Obecnie stosowane nowoczesne metody i techniki operacyjne w wyniku chorób piersi wymagają też nowoczesnego podejścia i postępowania w obszarze rehabilitacji pacjenta, po to by jak najszybciej uzyskać pełną ruchomość kończyny, ale również sprawność psychofizyczną, czy pozbycia się bólu, co jest nie lada wyzwaniem, nie tylko dla samego pacjenta, ale również dla rehabilitanta, czy fizjoterapeuty.

Vortal OmeReh będzie pomocnym narzędziem w warunkach domowych dla pacjentów, którzy oczekują w kolejce do fizjoterapeuty wiele miesięcy pozostając zagubionym w systemie, bez fachowego wsparcia. Niejednokrotnie jest też tak, że pacjenta nie stać na dojazd do ośrodka gdzie odbywa się rehabilitacją. My chcemy chodź trochę odpowiedzieć na tą potrzebę i zabezpieczyć ją, by nie doprowadzić do wykluczeń społecznych związanych z utratą sprawności w wyniku powikłań po zabiegach chirurgicznych w przypadku choroby nowotworowej – raka piersi.

Voltal jest tak skonstruowany, że podpowie jak bezpiecznie przejść przez cały dedykowany zestaw ćwiczeń, który odsłaniać się będzie etapami. Co to oznacza dla pacjenta, że krok po kroku, będą pojawiały się nowe filmiki, nowe zakresy zwiększające intensywność i czas ćwiczenia, po to by pacjent w odpowiednim dla siebie tempie wrócił do swojej sprawności sprzed choroby.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wynikających z korzystania z vortalu, pacjent będzie miał możliwość zasięgnięcia informacji u eksperta pod wskazaną do tego celu infolinią.

Do tego projektu przygotowywaliśmy się od lat, na bazie własnych doświadczeń pacjenckich, ale również w wyniku codziennej pracy z pacjentami w CWoRP. Za nami już dwa dni zdjęciowe na profesjonalnym planie filmowym przy udziale wybitnych specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, doświadczonych fizjoterapeutów oraz głównych bohaterek, pacjentek, które mają za sobą doświadczenia związane z leczeniem raka piersi i zastosowanymi w ich wypadku nowoczesnymi technikami operacyjnymi. Zatem są żywym dowodem wpływającym na autentyczność i bezpieczeństwo przekazu.

W sierpniu dobiegną końca prace developerskie i rozpoczniemy rekrutację pacjentów do fazy testowej projektu. Zatem zachęcamy do śledzenia naszych działań w tym obszarze i dołączenia do grupy OmeaReh na FB, aby być na bieżąco z nowinkami w tak ważnym temacie jakim jest rehabilitacja.

Projekt realizowany jest przez Fundację OmeaLife z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Źródło: Informacja prasowa/ Fundacja OmeaLife

plansza-pod-PE

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także