Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Rozpoczął się pilotaż programu SmartDoktor

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 18 grudnia 2022 21:58

Rozpoczął się pilotaż programu SmartDoktor - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Grupa 1,2 pacjentów do 18. roku życia z pierwotnymi oraz wtórnymi niedoborami odporności, w tym w po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, zostanie objęta pilotażem programu zdalnego monitorowania stanu zdrowia. Placówki podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej mogą już zgłaszać się do programu.

„Program skierowany jest do pacjentów pod opieką lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w ramach poradni gruźlicy i chorób płuc, otolaryngologii dziecięcej, alergologii dla dzieci oraz immunologii. Program pozwoli zdalnie monitorować stan zdrowia pacjentów m.in. przez osłuchiwanie płuc i serca, badanie obrazowe ucha, gardła, skóry i całego ciała”, czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Placówki, które wezmą udział w programie otrzymają wsparcie m.in. na zakup innowacyjnych urządzeń wielofunkcyjnych, które pozwolą zdalnie wykryć pierwsze objawy przeziębienia, grypy oraz innych infekcji wirusowych i bakteryjnych dróg oddechowych, ucha środkowego, czy skóry. Pieniądze zabezpieczone na realizację pilotażu mają umożliwić zakup 600 takich urządzeń. Pilotaż programu SmartDoktor potrwa 6 miesięcy.

Oprac. na podst.: gov.pl

Zobacz także