Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Rząd uruchamia program wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 28 grudnia 2022 10:27

Rząd uruchamia program wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Trzy miliony złotych przeznaczy w 2023 roku Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin. Minister Marlena Maląg podpisała program „Od zależności ku samodzielności”.

– To bardzo ważne, aby osoba z zaburzeniami psychicznymi była partnerem instytucji i organizacji, które działają na rzecz osób wymagających wsparcia. Istotne jest więc wzmocnienie i poszerzenie ofert sieci oparcia społecznego w zakresie poprawy sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodzin i opiekunówmówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Program składa się z czerech modułów, obejmujących kolejno: wsparcie rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi, samopomoc, umożliwianie zdobywania kompetencji niezbędnych do samodzielnego życia, a także integrację i innowacyjność.

O dofinansowanie projektów mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe. Program realizowany jest w formie przeprowadzanego co roku otwartego konkursu ofert.

Oprac. na podst.: MRiPS

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także