Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Szumowski: Osoby starsze i kobiety w ciąży zagłosują w wyborach bez kolejki

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 lipca 2020 15:29

Szumowski: Osoby starsze i kobiety w ciąży zagłosują w wyborach bez kolejki 
 - Obrazek nagłówka
Źródło: mat. pras. PTK
- Chcemy, żeby podczas drugiej tury wyborów prezydenckich osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat trzech i niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością do lokalu wyborczego - zapowiedział w TVP INFO minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia pytany na antenie TVP Info, czy 12 lipca głosowanie w wyborach prezydenckich tradycyjne, przy urnach, będzie bezpieczne, odpowiedział: „Patrząc na zachowanie Polaków w lokalach wyborczych, patrząc na ten reżim sanitarny, te oczekiwanie na wejście do lokalu, jestem przekonany, że pójście do wyborów jest bezpieczniejsze niż pójście do sklepu. Myślę, że naprawdę można z pełnym przekonaniem pójść do tych wyborów".

Zapowiedział wprowadzenie w zaleceniach sanitarnych dla lokali wyborczych ułatwień m.in. dla osób starszych, które będą stały w kolejkach.

- Chcemy, żeby podczas drugiej tury wyborów prezydenckich osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat trzech i niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością do lokalu wyborczego - powiedział minister zdrowia.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Wyborcy będą mogli oddać głos na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego albo prezydenta Andrzeja Dudę.

Źródło: TVP INFO