Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

W Warszawie trwa budowa Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 10 stycznia 2023 11:36

W Warszawie trwa budowa Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży - Obrazek nagłówka
fot. Centrum Zdrowia Dziecka
Przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” powstaje nowy ośrodek, Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Centrum ma zostać oddane do użytku na przełomie 2023 i 2024 roku.

Powstający ośrodek może wnieść nową jakość w proces leczenia pacjentów onkologicznych. Jak podkreślają eksperci, każdy pacjent, u którego rozpoznano nowotwór i jego bliscy powinni mieć możliwość skorzystania z opieki psychoonkologicznej i uzyskania wsparcia nie tylko w momencie diagnozy, ale na wszystkich etapach leczenia.

Placówka mieści się przy Alei Dzieci Polskich 20. Jej powierzchnia ma liczyć 6 tysięcy metrów kwadratowych. Na terenie obiektu znajdzie się oddział pobytu dziennego, mogący obsłużyć około 30 pacjentom dziennie. W oddziale pobytu stacjonarnego zapewnione mają być natomiast 32 łóżka. W budynku znajdzie się też poradnia psychiatryczna, składająca się z trzech gabinetów lekarskich, dwóch gabinetów terapii grupowej, gabinetu terapii rodzinnej, gabinetu seksuologa i gabinetu zabiegowego.

W powstającym Centrum pacjenci będą mogli korzystać z pełnej diagnostyki dostępnej w Centrum Zdrowia Dziecka, takiej jak tomografia czy rezonans magnetyczny.

Budynek powstaje na zlecenie Centrum Zdrowia Dziecka przy wsparciu finansowym Fundacji TVN.

Oprac. na podst.: informacja prasowa

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także