Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

KRF zadowolona z rozporządzenia prezesa NFZ. Zmiany ułatwią pracę fizjoterapeutów

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 4 stycznia 2023 13:19

KRF zadowolona z rozporządzenia prezesa NFZ. Zmiany ułatwią pracę fizjoterapeutów - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Z początkiem roku weszły w życie zmiany ułatwiające pracę fizjoterapeutów, zawarte w rozporządzeniu prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Wprowadzona została m.in. możliwość uzupełnienia przez fizjoterapeutę podczas wizyty fizjoterapeutycznej brakujących danych na skierowaniu, a także rozliczenia zabiegów masażu w ramach osobodnia.

Z kolei w przypadku rozliczania świadczeń rehabilitacji leczniczej w warunkach domowych możliwe stało się jednoczesne rozliczenie świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej na podstawie odrębnych umów.

„Ze szczególną aprobatą przyjęliśmy zaakceptowanie stanowiska Krajowej Rady Fizjoterapeutów i zrezygnowanie ze zmian, które wpłynęłyby negatywnie na funkcjonowanie rehabilitacji udzielanej w warunkach domowych. Dzięki działaniom Prezydium KRF nie wprowadzono zmiany, zgodnie z którą świadczeniodawcy udzielający świadczeń domowych w ramach umów na fizjoterapię ambulatoryjną musieliby spełniać wymogi, jakie zostały określone dla fizjoterapii domowej”, czytamy na stronie KRF.

Rada pozytywnie ocenia też rezygnację z wprowadzenia możliwości rozliczenia wyłącznie tych świadczeń w warunkach domowych, które zostały udzielone w miejscu pobytu świadczeniobiorcy na terenie województwa, w którym odbyło się postępowanie konkursowe poprzedzające zawarcie umowy. Zdaniem KRF wprowadzenie tych zmian mogłoby skutkować radykalnym ograniczeniem dostępu pacjentów do fizjoterapii.

Oprac. na podst.: komunikat KRF

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także