Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Przewodniczący OZZPF

Liczę na dobrą współpracę z nowym ministrem zdrowia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 31 sierpnia 2020 15:11

Liczę na dobrą współpracę z nowym ministrem zdrowia - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W ubiegłą środę prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie rządu. Na stanowisko ministra zdrowia został powołany Adam Niedzielski, prezes NFZ. O oczekiwania wobec nowego ministra zapytaliśmy przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasza Dybka.

Tomasz Dybek powiedział w rozmowie z Medexpressem, że pozytywnie zareagował na informację o powołaniu Adama Niedzielskiego na ministra zdrowia. - Adam Niedzielski uczestniczył z byłym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowski w negocjacjach fizjoterapeutów ws. podwyżek. Cieszę się, że jest zorientowany w tej sprawie. Mam nadzieję, że będzie nam się łatwiej z tego powodu współpracować - wyjaśnił.

- Chciałbym, aby po pierwsze negocjacje dotyczące podwyżek dla fizjoterapeutów, jak i innych zawodów medycznych zakończyły się pomyślnie. Choć większość fizjoterapeutów otrzymało wyższe pensje, to nadal są one dla nas niezadowalające. Fizjoterapeuci powinni być traktowani jako zawód medyczny. Chciałbym, aby przysługiwały im urlopy szkoleniowe. Uważam, że specjalizacje dla tego zawodu powinny być bezpłatne - dodał Dybek.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także