Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

MZ: Komunikat w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w dziedzinie chirurgicznej asysty lekarza

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 listopada 2022 08:15

MZ: Komunikat w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w dziedzinie chirurgicznej asysty lekarza - Obrazek nagłówka

Resort zdrowia opublikował komunikat ministra zdrowia dot. postępowania kwalifikacyjnego w dziedzinie chirurgicznej asysty lekarza.

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza”.
Osoba ubiegająca się o odbywanie szkolenia specjalizacyjnego składa, za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych, do wojewody właściwego ze względu na obszar województwa, na terenie którego zamierza odbywać szkolenie specjalizacyjne, wniosek o rozpoczęcie tego szkolenia.
Ponadto MZ przypomina, iż realizowany jest projekt „Pilotażowy program szkolenia specjalizacyjnego dla ratowników medycznych i pielęgniarek oraz fizjoterapeutów – chirurgiczna asysta lekarza”, który ma na celu częściowe finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego szkolenia specjalizacyjnego w tej dziedzinie.

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także