Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

PMM pomaga uchodźcom z syryjskiej Dary

MedExpress Team

Tomasz Kobosz

Opublikowano 5 lipca 2018 13:33

PMM pomaga uchodźcom z syryjskiej Dary - Obrazek nagłówka
Fot. Grażyna Makara/PMM
Polska Misja Medyczna przekaże 10 tysięcy dolarów na natychmiastową pomoc medyczną dla uchodźców, którzy uciekli na granicę syryjsko-jordańską z południowej części Syrii z powodu nalotów bombowych w ostatnich dniach. Dotarcie z szybką i skuteczną pomocą będzie możliwe dzięki współpracy z partnerem PMM w Jordanii – organizacją JHAS International.

W marcu rozpoczął się ósmy rok wojny domowej w Syrii, a z jej powodu kraj opuściło prawie 6 milionów osób. Uchodźcy szukali schronienia w Jordanii, Libanie, Turcji i innych krajach regionu.

Teraz mogą do nich dołączyć kolejni, którzy w ciągu ostatnich dni opuścili swoje domy, uciekając przed atakami bombowymi. Szacuje się, że jest ich nawet 270 tys. 20 tysięcy z nich koczuje obecnie na granicy syryjsko-jordańskiej w oczekiwaniu na pomoc.

Yaroup Ajlouni, prezes organizacji JHAS International i lekarz, był w niedzielę 1 lipca w nocy na granicy, by sprawdzić, jakie są najważniejsze potrzeby uchodźców. W poniedziałek spotkał się z przedstawicielami organizacji pomocowych, by porozmawiać o wspólnym planowaniu działań i zadeklarował w imieniu swojej organizacji i PMM pomoc dla najciężej rannych. PMM i JHAS International uruchomią dwie karetki z personelem i wyposażeniem, które będą przewozić poszkodowanych do szpitali.

PMM pomaga Syryjczykom, którzy nie zdołali opuścić kraju od grudnia 2016 r. poprzez finansowanie leków dla szpitali – w zachodnim Aleppo i Idlib oraz we Wschodniej Ghoucie. Prowadzi też projekt zakupu elektronicznych protez dla dzieci po amputacjach, a także uruchomiła ośrodek ortopedyczny w Termanin w Syrii. Partnerem działań PMM jest syryjska organizacja Balsam Mediorg, a pomoc dla Wschodniej Ghouty i Termanin współfinansował Departament Pomocy Humanitarnej KPRM.

Syryjscy uchodźcy przebywający w Jordanii otrzymują pomoc medyczną w przychodni w Zarqa, gdzie PMM realizuje projekt w partnerstwie z organizacją Terre des Hommes Italy.

Więcej o projekcie pod adresem: www.pmm.org.pl/pl/gdzie-pomagamy/jordania-i/

Źródło: PMM

Podobne artykuły

MSB163879_Medium
16 kwietnia 2024
281953180_377335387769095_8185133783856156977_n
23 stycznia 2024
IMG_5369
31 października 2023
8-letni Vanya (po prawo) bierze udział w grupowej sesji zdrowia psychicznego Lekarzy bez Granic dla dzieci w ośrodku dla uchodźców w Ukrainie_fot. Yuliia Trofimova, Lekarze bez Granic
9 sierpnia 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także