Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

BCC: potrzebne zmiany w NFZ

MedExpress Team

Alicja Dusza

Opublikowano 12 maja 2014 14:18

BCC: potrzebne zmiany w NFZ - Obrazek nagłówka
Zdaniem BCC dobrze, że wreszcie został ogłoszony konkurs na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Ale zdaniem ekspertów z BCC potrzebne są dużo większe zmiany w strukturze NFZ. Jakie?

nfz

Zdaniem BCC dobrze, że wreszcie został ogłoszony konkurs na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Ale zdaniem ekspertów z BCC potrzebne są dużo większe zmiany w strukturze NFZ. Jakie?

BCC chwali Ministerstwo Zdrowia, że wreszcie ogłosiło konkurs na prezesa NFZ. „Przedłużający się wakat na tym stanowisku to szkodliwa praktyka – stwarza wiele niejasności interpretacyjnych związanych z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków publicznych, co powoduje wiele wątpliwości co do obowiązującej mocy prawnej zarządzeń p.o. prezesa NFZ i podejmowanych na ich podstawie decyzji. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że w zarządzaniu NFZ niezbędna jest stabilizacja kadrowa, przejrzyste i bezkonfliktowe relacje prezesa NFZ z ministrem zdrowia. Jest to szczególnie ważne dla zapewnienia skutecznej realizacji pakietu onkologicznego i kolejkowego oraz poprawy dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej – pisze w komunikacie BCC.

Ale zdaniem organizacji powinno dojść do decentralizacji urzędu. „Należy ograniczyć kompetencje Funduszu i jego prezesa, sprowadzając je głównie do roli płatnika, a nie regulatora rynku” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie BBC liczy, że nowo wybrany prezes uzyska akceptację i poparcie pacjentów, pracodawców, szpitali itp.

Źródło: informacja prasowa

Przeczytaj również: Ile zabraknie w tym roku w budżecie NFZ?

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także