Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Coraz więcej pracowników potrzebuje pomocy w zakresie zdrowia psychicznego

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 25 sierpnia 2023 12:23

Coraz więcej pracowników potrzebuje pomocy w zakresie zdrowia psychicznego - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Ponad trzy czwarte dużych pracodawców w USA zaobserwowało w ostatnich latach u swoich pracowników wzrost potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego – wynika z najnowszego raportu opracowanego przez Business Group of Health. Chodzi o depresję, stany lękowe i zaburzenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych.

Niepokojąca jest w szczególności zanotowana dynamika zmian w porównaniu z poprzednim rokiem. Okazuje się, że w ubiegłym roku wzrost problemów ze zdrowiem psychicznym notowało 44 proc. ankietowanych pracodawców. W tym roku jest to już 77 proc, a kolejnych 16 proc. spodziewa się takiego wzrostu w przyszłości.

Twórcy raportu zauważają, że pracodawcy planują działania mające na celu ograniczenie tego problemu w 2024 roku. To przede wszystkim zapewnienie pracownikom dostępu do usług w zakresie zdrowia psychicznego i zapewnianie większej gamy form wsparcia.

– Nasze badanie wykazało, że w 2024 r. i w najbliższej przyszłości pracodawcy będą w dużym stopniu skupiać się na zaspokajaniu potrzeb pracowników w zakresie zdrowia psychicznego, przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu i obniżeniu barier kosztowych – mówi Ellen Kelsay, prezes i dyrektor generalna Business Group of Health.

Badanie zostało przeprowadzone na 152 dużych amerykańskich pracodawcach z różnych branż, zatrudniających ponad 190 mln pracowników.

Oprac. na podst.: notatka prasowa

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.