Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Czy pacjentów w szpitalach powinny odwiedzać tylko osoby zaszczepione?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 lipca 2021 13:51

Czy pacjentów w szpitalach powinny odwiedzać tylko osoby zaszczepione? - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages

Kilkudziesięciu naukowców z całego kraju zaapelowało do ministra Adama Niedzielskiego, aby prawo do odwiedzin bliskich w szpitalach miały tylko osoby zaszczepione. Ma to na celu zapewnienie bezpiecznego kontaktu z bliskimi.

O ocenę w tego pomysłu zapytaliśmy prof. Waldemara Halotę, kierownika Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy.

- Jeśli w szpitalu przebywają zaszczepieni pacjenci, to osoby odwiedzające, które nie są zaszczepione, nie stanowią dla nich większego zagrożenia - powiedział prof. Waldemar Halota. Dodał, że udzielenie zezwolenia na odwiedziny pacjentów w szpitalu tylko osobom zaszczepionym, to element dyskryminacji, tym bardziej, że nie wszyscy medycy, którzy opiekują się pacjentami, są zaszczepieni.

Zdaniem prof. Waldemara Haloty, minister zdrowia nie może zakazać odwiedzającym wizyt u pacjentów. Tego typu decyzje podejmuje dyrektor placówki. - Uważam, że w przypadku pacjentów onkologicznych można zastanowić się nad tym, aby odwiedzały je tylko osoby zaszczepione. A wszystko dlatego, że są to chorzy którzy nie uzyskali odporności po szczepieniu - wyjaśnił prof. Halota.

Podobne artykuły

iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024
Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Narodowe polowanie na szczepienia

18 grudnia 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także